Ostotoimeksiannot

PK-SEUTU

Asiakkaani etsii Etelä Haagasta tai Pohjois Haagasta 1h+k tai 2h+k asuntoa omaan käyttöön kerrostalosta jossa isot remontit on jo tehty, omaan käyttöön. Ta nro 32676. Myyjälle ei kuluja. Petri Loiske Myyntineuvottelija, JET, BBA | petri.loiske@huoneistoketju.fi
0400 519777 

Ostetaan remontoitavia rivitalo-, paritalo- tai erillistalohuoneistoja. Alueena Helsinki, Espoo ja Kauniainen. Ta nro 32915
Ostaja maksaa välityspalkkion, joten myyjälle ei tule mitään kuluja. Tarjoa rohkeasti omaasi.
Toni Huttunen Myyntijohtaja, LKV | toni.huttunen@huoneistoketju.fi | p. 044 555 8664

Ostetaan remontoitavia huoneistoja Helsinki, Espoo ja Kauniainen alueelta. Maksimissaan 150m2. Ta nro 32914
Ostotoimeksianto eli ei kuluja myyjälle. Valmiudet nopeaan kauppaan. Tarjoa omaasi!

Toni Huttunen Myyntijohtaja, LKV | toni.huttunen@huoneistoketju.fi | p. 044 555 8664

Ostotoimeksianto: Etsitään Espoosta 1-3h + k/kk remontoitavia kerrostalohuoneistoja. Mielellään parvekkeellisia. Kokoluokka 35 - 80m2. Alueina: Pohjois-Leppävaara, Perkkaa, Mäkkylä, Kilo, Tuomarila, Matinkylä, Olari, Niittykumpu, Haukilahti, Tontunmäki, Lystimäki ja Pohjois-Tapiola. Asunto ei saa olla kuuma kattohuoneisto ellei ole lupa laittaa viilennyslaitteita esim. ilmalämpöpumppua. Ta nro 32298 Tarjoa omaasi! Toni Huttunen Myyntijohtaja, LKV | toni.huttunen@huoneistoketju.fi |
p. 044 555 8664

Asiakaani etsii Tapiolan tai aivan lähistöltä 2h+k+s pihallista huoneistoa rivi-, pari-, (kerros-) tai erillistalosta. Ta nro 32703
Toiveena olisi, että asunnon koko olisi noin 80-110m². Ostaja maksaa välityspalkkion, joten myyjälle ei tule kuluja.
Riina Tanabe Myyntineuvottelija, visualisti | riina.tanabe@huoneistoketju.fi | p. 050 541 6203

Asiakkaani etsii kerrostalo- tai rivitalokolmiota Kartanonkoskelta, Pakkalasta tai Tammistosta. Ensisijaisesti Kartanonkoskelta. n. 60-70 m2. Hissi pitää olla kerrostalossa. Hintataso 250.000€  -259.000€. Ta nro 31156
Tiina Virtanen kiinteistönvälittäjä LKV | tiina.virtanen@huoneistoketju.fi | p. 050 437 8132

Asiakkaani etsii Viherlaakson alueelta 4h+k tai suurempaa rivi-, pari- tai omakotitaloa. Mitä uudempi sen parempi. Toiveena olisi oma tontti tai että pystyy lunastamaan tontin. Asunto saisi olla kooltaan noin yli 100m². Ta nro 32962
Hannele Korppi Myyntineuvottelija, BBA | hannele.korppi@huoneistoketju.fi | p. 045 127 4778

RT/PT/ET VIHERLAAKSO, LIPPAJÄRVI Asiakkaani etsii 70-120 m² asuntoa näkymillä Lippajärvelle. Asiakkaalla rahat valmiina. Joustava vapautuminen mahdollinen. Ta nro 32876
Pasi Pekkarinen Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT, BBA  | pasi.pekkarinen@huoneistoketju.fi | p. 045 665 0983

Asiakkaani etsii max. 35m² yksiötä sijoituskäyttöön hyvien liikenneyhteyksien varrelta. Helsinki, Espoo, Vantaa ja Kauniainen. Ostajaa kiinnostaa asunnot, jotka on rakennettu 1980-2020 välillä. Ta 32441
Pasi Pekkarinen Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT, BBA  | pasi.pekkarinen@huoneistoketju.fi | p. 045 665 0983

Asiakkaamme etsivät tontteja ja saneerattavia kerrostalokiinteistöjä Pk-seudulta ja Järvenpäästä. Tontteja, joilla rakennusoikeutta väh. 800k-m². Osa toimeksiantajista etsii myös sijoituskohteena kiinnostavia saneerattavia kerrostalokiinteistöjä alueelta. Ta nro 32064 Pasi Pekkarinen Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT, BBA  | pasi.pekkarinen@huoneistoketju.fi |
p. 045 665 0983

Asiakkaani etsii omakotitaloa espoosta max.150m², vähintään 3 makuuhuonetta. Toiveissa vanhempi talo, jossa alkuperäistä on säilytetty. Pintaremontin tekeminen ei pelota ostajaa. Tontilla voi olla myös toinen rakennuspaikka. Ta nro 32494 
Riina Tanabe Myyntineuvottelija, visualisti | riina.tanabe@huoneistoketju.fi | p. 050 541 6203

HUONEISTOKETJU / ASUNTOKETJU LKV TURKU 

Asiakkaani etsii kerrostalo/puutalo yksiötä tai kaksiota! Asunnon koko 30-45 m² alueelta 20100, Kähäri/Pohjola sekä Kakola.
Toiveena hyvä äänieristys! Ta nro 33046 Huomioi että asiakkaani maksaa välityspalkkion! 
Daniel Dimitroulis Myyntineuvottelija | daniel.dimitroulis@huoneistoketju.fi | p. 044 989 0316

Asiakkaani etsii Turun Keskustasta vanhasta kivikerrostalosta  45-65m² kaksiota.  Kaikkikuntoiset asunnot huomioidaan.
Ta Nro 32783
Ostaja maksaa välityspalkkion! 
Daniel Dimitroulis Myyntineuvottelija | daniel.dimitroulis@huoneistoketju.fi | p. 044 989 0316

Asiakkaani etsii Kaarinasta omakotitaloa tai mahdollisesti rivitaloasuntoa. Asunnon koko n. 90-120 m² (4-5 huonetta) ja hyvät liikenneyhteydet sekä julkinen liikenne ovat tärkeitä. Asunnon tulisi olla siistissä kunnossa, johon pystyy muuttamaan ilman suurempia remontteja. Kerrosluvulla ei ole merkitystä, vaan fiksu pohjaratkaisu on merkitsevä tekijä. Toiveena hyvä piha-alue, autotalli ja mahdollisesti takka. Lämmitysmuodolla ei merkitystä. Ta nro 32789
Satu Posio Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT | satu.posio@huoneistoketju.fi | p. 044 985 9199

Asiakkaamme etsii: Uittamolta kerrostalohuoneistoa, jossa kylpyhuone remontoitu. Linjasaneerattu yhtiö. 2h + K +
Parveke n. 45-65m²,70 000€-100 000€. Ta nro 32799 
Esa Piiroinen Myyntineuvottelija | esa.piiroinen@huoneistoketju.fi  | p. 044 901 7042

Asiakkaamme etsii: Omakotitaloa tai puutalo-osaketta Kuuvuoresta / Nummesta 5h+K n. 150m², 300 000€-500 000€.
Ta. nro 32797 Esa Piiroinen Myyntineuvottelija | esa.piiroinen@huoneistoketju.fi  | p. 044 901 7042

Asiakkaamme etsii: Itäisestä keskustasta kerrostalohuoneistoa 1900-1950 luvun kivitalosta. 2h+K 40-70m2, 
170 000€-230 000€ Ta nro 32735 
Esa Piiroinen Myyntineuvottelija | esa.piiroinen@huoneistoketju.fi  | p. 044 901 7042

HUONEISTOKETJU / JOENSUUN HUONEISTOKAUPPA OY

Asiakas etsii Joensuun keskustan ruutukaava-alueelta sijoituskäyttöön sopivia 1-2h pikkukoteja. Kaikenkuntoiset huoneistot huomioidaan, ostaja maksaa välityspalkkion. Ta nro 32966
Kylli Kuosmanen Myyntineuvottelija | kylli.kuosmanen@huoneistokauppa.fi | p. 0400 168 828